پارک IMG یا موشن گیت؟

۱۷ مهر ۱۴۰۰ نوشته شده توسط کیوان نصرتی دانستنی های دبی , مکان های گردشگری , مناسب کودکان

خوشبختانه، دو شهربازی مبتنی بر فیلم در خارج از شهر دبی وجود دارد. اما کدام گزینه بهتر است : سرزمین ماجراجویی IMG یا موشن گیت MotionGate ؟

این دو پارک از نظر قیمت، وسایل بازی، تسهیلات و موقعیت مکانی هم سطح هستند اما موشن گیت با اختلاف بسیار کمی بهتر از IMG  است.

با این حال، چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که علایق سینمایی و تلویزیونی شما بدون شک بر ترجیح (اولویت) شما تأثیرخواهد داشت! جاذبه های موشن گیت عبارتند از : The Smurfs ، Hotel Transylvania ، Dream Works و Lionsgate. جاذبه های سرزمین ماجراجوئی IMG شامل این موارد هستند : Marvel، Cartoon Network، و Dinosaurs.

موقعیت مکانی

اول از همه بیایید بببینیم که این دو شهربازی در کجا قرار گرفته اند.

با ۲۵ دقیقه رانندگی از دبی مارینا و ۳۵ دقیقه رانندگی از مرکز شهر دبی می توان به موشن گیت رسید. همانطور که می بینید، موشن گیت کاملاً از شهر دور بوده و در امتداد جاده ی شیخ زاید، به سمت ابوظبی واقع شده است. این محل در موقعیت نسبتاً مجزا و جدا قرار دارد اما مزیت آن این است که سایر پارک های موضوعی مانند لگو لَند در اطراف آن قرار دارند. با این وجود، این بدین معنی است که اینجا احتمالاً مکانی خواهد بود که به جای چند بار بازدید در طول تعطیلات، می توانید یک روزه به طور کامل از آن دیدن کنید.

اگر می خواهید یک یا دو روز در آنجا بمانید و از موشن گیت و لِگو لَند بازدید کنید هتل Rove at The Park، اتاق های خوبی را با قیمت مناسب و معقول برای شما فراهم می کند. قیمت اتاق ها از شبی ۱۲۵ درهم شروع می شود !!

همچون سرزمین ماجراجویی IMG، اینجا نیز حدود ۲۵ دقیقه با مرکز شهر دبی و ۱۵ دقیقه با اسپورت سیتی دوبی فاصله دارد. سرزمین IMG نیز کمی دور از شهر واقع شده است و در کنار جاده ی شیخ محمد بن زاید قرار دارد. این امر این مزیت را دارد که به دلیل نزدیکی به دهکده ی جهانی، می توانید به راحتی زمان کافی را در هر دو مکان صرف کنید.

به سختی می توان قضاوت کرد که کدام یک در بهترین موقعیت مکانی قرار دارد زیرا این امر کاملاً به محل اقامت شما بستگی دارد. مکان های تفریحی زیادی در اطراف هر دو پارک موضوعی قرار دارند بنابراین، مطمئن باشید که خسته و کسل نخواهید شد!

از لحاظ اینکه کدام پارک موضوعی نزدیک ترین فاصله را تا مرکز شهر دارد می توانیم بگوییم که سرزمین ماجراجویی IMG در این مورد برنده است.

بلیط کدام یک ارزان است؟

در اینجا به این موضوع می پردازیم که کدام یک از دو پارک موضوعی موشن گیت و سرزمین ماجراجویی IMG بلیط ارزان تری داشته و کدام یک، ارزش پول پرداخت شده را دارد. بهتر است به نرخ های موجود در گوگل و وبگاه مشاور سفر نگاهی بیاندازیم.

  بلیط روزانه گذرنامه ی سالانه رتبه در مشاور سفر رتبه در گوگل
موشن گیت ۳۳۰ درهم ۳۹۵ درهم ۵/۴ ۵/۴٫۶
سرزمین ماجراجوئی IMG ۳۳۵ درهم ۳۹۸ درهم ۵/۴ ۵/۴٫۴

همانطور که می بینید تفاوت زیادی در قیمت ها وجود ندارد و این امر در سایت های رتبه بندی نیز صدق می کند.

با این حال و از آنجایی که موشن گیت اندکی ارزان تر بوده و از رتبه ی اندک بالاتری برخوردار است در این مورد نیز برنده است.

کدام یک، از وسایل بازی بیشتری برخوردار است؟

برای مقایسه ی موشن گیت و سرزمین ماجراجویی IMG، باید ببینیم هر کدام چه چیزهایی برای ارائه دارند.

هر دو پارک دارای وسایل خوبی هستند که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مناسب است. با این حال، موشن گیت وسایل بیشتری نسبت به IMG دارد. در موشن گیت ۱۸ وسیله و در سرزمین ماجراجویی IMG 14 وسیله وجود دارد.

کدام یک، از وسایل بازی بهتری برخوردار است؟

ما تعداد سواری های این دو پارک را مقایسه کردیم اما کدام یک، تنوع بیشتری دارد ؟ ما برخی از سواری هایی که قبلاً ذکر شد را بررسی کرده ایم تا ببینیم چه نوع جاذبه ای دارند.

می توانیم بگوییم که سرزمین ماجراجویی IMG دارای تقسیم بندی از سواری های مناسب کودکان و سواری های هیجان انگیز برای بزرگسالان است اما می گوییم موشن گیت به طور کلی تنوع بیشتری در انواع سواری دارد.

موشن گیت دارای وسایل زیادی است که برای کودکان و بزرگسالان مناسب است پس ممکن است فکر کنیم که بهتر است اما IMG نیز از طیف وسیع وسایل بازی برخوردار است.

کدام یک، امکانات و غذاهای بهتری دارد؟

حال باید نگاهی بیاندازیم تا ببینیم هر یک از این دو پارک، چه گزینه های تفریحی و نیز چه غذاهایی دارند.

سایر گزینه های سرگرمی در موشن گیت عبارتند از : Flint’s Imagination Lab، Smurfberry Factory، Smurfs Village Playhouse، Woodland Play Park، Camp Viking، Shrek’s Merry Fairy Tale Journey، Kung Fu Panda Academy، Step up Academy و The Fountain of Dreams.

گزینه های سرگرمی در سرزمین ماجراجویی IMG شامل Adventure Fortress و ملاقات و خوش آمدگویی است.

هر دو پارک دارای فروشگاه های هیجان انگیز و سیستم های خیریه برای جلوگیری از اسراف هستند.

فروشگاه های موشن گیت عبارتند از: Sweet Sweet Nothings ، Daily Variety Store ، Shrek Shack ، Studio Studio ، Creature Comforts ، Ghostly Gifts ، Gifts to Die For، Smurfs Studios ، DreamWorks Store ، Workshop Hiccup ، Big Top Treasures ، Dragon Warrior ShrineGift Shop, Panem Supply Co, ، Tim and Son’s Bait shop.

فروشگاه های سرزمین ماجراجویی عبارتند از: Marvel Universe ، Empire News and Comics ، Avengers Exchange ، Epsilon Command ، Daily Company Bugle Company ، Marvel Vault ، Cartoon Network Classics ، Cartoon Network Store ، The Amazing World of Gumball – The Store ، Lazy Store، The Explorer’s Supply, Raptor Outpost, LV Retail Cart, Haunted Hotel Store, World of Candy, IMG Emporium, and Courage & Kind.

از نظر غذا، رستوران های موشن گیت عبارتند از: Hotel Beastro ، Baby Brent’s Luncheonette ، Very Smurfy Café ، The Candy Apple ، Dragon Flame Grill ، Café King Julien’s Side Show ، Mr. Ping’s Noodle Shop و Supporting Rolls Bakery.

از سوی دیگر ، رستوران های سرزمین ماجراجویی IMG عبارتند از: Tony’s Skydeck ، Chang’s Golden Dragon ، Mama Scano’s Of Yancy Street ، Downtown Shawarma ، CN Feast ، Mr. Smoothy ، Richard’s Around the World Café ، Finn & Jake’s – Everything Burrito، Spice Valley، Carnivore Hut، ۳۶۰ Express، Popcorn Factory، Boulevard Gourmet، Samosa House، Flavors of Arabia، The Coffeehouse.

دکّه های سرزمین ماجراجویی IMG شامل موارد زیر هستند : ۲ Churro & Pretzel Stations، ۲ Hot Dog Expresses، Captain Scoop، Popping Popcorn, The Candy Palace، Crepe Construction Zone,  Powerpuff Ice Cream Parlour، SportsCandy Station، Fruit Station, Bean Stop و Waffles on Wheels.

ما فکر می کنیم که موشن گیت دارای طیف وسیعی از سرگرمی ها و همچنین مغازه های متعدد است، بنابراین می توانید اجناس و سوغاتی هایی را در فروشگاه های موضوعی تهیه کرده و به خانه ببرید! آنها همچنین طیف گسترده ای از غذاها را ارائه می دهند و غذاهای هیچ یک از مغازه ها شبیه دیگری نیست.

ما معتقدیم که سرزمین ماجراجویی IMG از نظر سرگرمی، اندکی پایین تر از سطح انتظار شماست. با این حال، دارای طیف وسیعی از مغازه های موضوعی برای بزرگسالان و کودکان است. به خصوص اگر به دنبال یادگاری های برجسته ی ماروِل هستید به راحتی می توانید خرید کنید. رستوران ها و غذاخوری های سرزمین ماجراجویی IMG  بی پایان است، این پارک واقعاً غذاهای سراسر جهان را ارائه می دهد. همچنین دکه هایی نیز برای خوردن غذاهای عجله ای (سرپایی) وجود دارد.

می توانیم بگوییم که موشن گیت دارای سرگرمی های بیشتری است، اما سرزمین ماجراجویی IMG  از مغازه ها و غذاهای بسیار بیشتر و متنوع تر با دکوراسیون های خیره کننده برخوردار است. به همین دلیل است که می گوییم IMG جایزه ی بهترین امکانات و غذاها را می گیرد.

نتیجه

این یک رقابت تنگاتنگ بود، اما در مجموع، موشن گیت بهترین پارک تفریحی است و با امتیاز ۳ بر ۲ از IMG برنده می شود!

باید بدانید که هر دو پارک موضوعی، ضمن اینکه برای کودکان و بزرگسالان طراحی شده اند گزینه های کاملاً متفاوتی را ارائه می دهند. علاوه بر این، هر دوی اینها ارزش دیدن دارند! بسته به اینکه شما چه فیلم هایی را ترجیح می دهید، عامل بزرگ ترجیح (اولویت) شخصی در اینجا مطرح می شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.