پارک آبی آتلانتیس

زادگاه سرسره های هولناک

انتخاب نوع
۲۸۹.۰۰۰ تومان

ویژگی های پارک آبی آتلانتیس

 

پارک آبی آتلانتیس ( AQUAVENTURE ) در محوطه ی خارجی #هتل آتلانتیس دبی واقع شده است، این هتل در جزیره ی نخل شکل جمیرا ( Palm Jumeirah) ساخته شده و از برترین هتل های دبی به حساب می آید و پارک آبی آن به اندازه ای مدرن و عالی ایست که افراد زیادی تنها به دلیل وجود این پارک در هتل اقامت می کنند. مساحت کلی این پارک آبی ۱۴۱ هکتار می باشد و دارای سرسره های عظیم، رودخانه ی خروشان، استخر های کوچک و بزرگ، وسایل بازی هیجان انگیز، سرزمین کودکان، نبرد با کوسه و … می باشد.

قسمت های اصلی پارک آبی آتلانتیس را می توان به این صورت تقسیم بندی کرد:

سرزمین دلفین ها

سرزمین شیرهای دریایی

وسایل بازی

آکواریوم

غواصی

در یک یک این بخش ها می توانیم از امکانات خاصی برخوردار شویم و سرگرمی های گوناگونی را تجربه کنیم و بدون شک روزی پر از هیجان و آدرنالین در پیش خواهیم داشت. قدم به قدم به تمامی آن ها خواهیم رفت، اما علاوه بر این قسمت های اصلی بخش هایی مخصوص کودکان و باشگاه و برنامه های شبانه، رستوران و برخی امکانات این چنینی هم مهیا است که در انتها با آن ها هم آشنا خواهیم شد.

توجه داشته باشید که این پارک آبی ساحلی زیبا با مناظر چشم نواز  دارد اما به دلیل مشترک بودن با ساحل هتل آتلانتیس در مطلب این هتل به معرفی و شرح آن پرداخته ایم.

قسمت های مختلف پارک آبی

پارک آبی آتلانتیس بخش های تفریحی زیادی دارد که به هیجان انگیز ترین قسمت های آن می پردازیم:

۱ ) سرسره های آبی

مهم ترین و هیجان انگیز ترین قسمت پارک آبی آتلانتیس انواع سرسره های آبی آن است. این پارک ۷ گونه ی مختلف سرسره دارد که با سوار شدن بر هر کدامشان قلبتان تند می تپد و از شدت ترس و هیجان فریاد خواهید کشید. اگر به آتلانتیس آمده اید تا غرق در هیجان و نشاط شوید حتما سرسره ها را امتحان کنید. اگر شجاع هستید و ادعا می کنید از نمی ترسید، همراه ما آماده ی نبرد با وحشت و آب های خروشان شوید.

پیش از شروع بازی و سوار شدن بر سرسره ها باید توجه داشته باشید که قد بازیکنان باید حتما بیشتر از ۱.۲ متر باشد و افراد کوتاه قد تر به دلیل خطر غرق شدن نباید از سرسره ها استفاده نمایند.

سرسره آبی آکواکندا | Aquaconda

این سرسره طولای ترین سرسره ی آبی و ساحلی جهان است. آکواکندا ( معروف به سرسره مار ) مانند مار سهمناکی به دور خود می پیچد و پیش می رود. از تونل های باریک و سر پوشیده، شیشه ای و روباز عبور می کند و مسافرانش را در خود می بلعد و غرق در ترس و وحشت می کند.

مسافران این سرسره در ابتدا در میان تونل هایی تنگ و تاریک و سرپوشیده می چرخند و می چرخند و در نهایت به محوطه ی قیف شکلی از جنس فیبر که بزرگ ترین دریچه ی فیبر و شیشه ای جهان هم هست سقوط کرده و وارد استخری عمیق می شوند. این سرسره آن قدر هیجان انگیز است که با وجود سربسته بودن تونل ها صدای فریاد همیشه از آکواکندا به گوش می رسد.

جای هیچ نگرانی در هنگام استفاده از این سرسره نیست زیرا همیشه مربیان و مراقبان پارک مراقب هستند و پیش از وقوع حادثه از آن جلوگیری می کنند.

سرسره زوم رنگو | Zoomerango

سرسره زوم رنگو که همان سرسره ی معروف U شکل است هم در این پارک آبی وجود دارد. در این قسمت می خواهیم نیروی جاذبه ی زمین را به بازی و تمسخر بگیریم، در ابتدا سوار بر تپوپ های یک یا دو نفره می شویم و به صورت عمودی سقوط می کنیم…

آن قدر روی آب های جاری سرسره بالا و پایین می رویم تا بالاخره نیروی گرانش غلبه می کند و می ایستیم. لحظه سر خوردن اولیه بسیار ترسناک است و باید حسابی دقت کنیم که دست یا قسمتی از بدنمان به سطح زیرین تیوپ و بدنه ی سرسره برخورد نکند، زیرا سرعت زیاد حرکت سبب زخمی شدن و خون ریزی می شود.

سرسره انتقام خدای دریا | Poseidon’s Revenge

داستان این سرسره خشم خدای دریا است! باید با تمام قوا با غضبِ خدای آب ها مبارزه کنیم، او می خواهد با تمام توان ما را به درون خود بکشاند. وحشت و ترس را می توان در چهره ی همه ی بازی کنان دید …

ماجرا از این قرار است که باید دست به سینه بایستیم و مانند موشکی به پایین سقوط کنیم… سقوط آزاد در میان زمین و هوا، اگر شروع کنید دیگر هیچ راه برگشتی وجود ندارد، حس پرتاب شدن بدون هیچ اختاری احساس عجیب و وحشتناکی ایست، پس از سقوط و پیچ و تاب خوردن وارد استخری وسیع می شویم و بالاخره برای چند ثانیه آرامش را تجربه می کنیم.

سرسره رقابت | Slitherine

این سرسره که به سرسره ی رقابتی مشهور است در ساختمانی که شبیه به معبدی بزرگ  طراحی شده قرار گرفته است. این معبد برگرفته شده از معابد تمدن مایاها می باشد. تفاوت اصلی این سرسره با همه ی سرسره های دیگر در این است که باید حتما دو نفره سوار شد. دو سرسره ی مجزا بر فراز این معبد تا پایین ترین قسمت که استخر است ساخته شده، هر فرد بر بالا ترین قسمت یک سرسره می نشیند و هر دو بازیکن همزمان با هم شروع به حرکت می کنند. در پایین ترین نقطه ی سرسره و دقیقا پیش از پرتاب شدن داخل استخر میزان سرعت هر یک از سرسره سواران به صورت جداگانه اندازه گیری شده و توسط مانیتورهای بزرگی به آن ها نشان داده می شود، هر کسی که بتواند با سرعت بیشتری مسیر سرسره را طی کند برنده ی مسابقه محسوب می شود.

این نوع سرسره بسیار جدید و مدرن است و از جذاب ترین وسایل بازی پارک آبی آتلانتیس دبی می باشد.

سرسره ایمان | The Leap Of Faith

ساختمان شبیه ساز معبد مایاها مخروطی شکل است و در هر سمتش سرسره ای مجزا ساخته شده که با یکی از آن ها در بالا آشنا شدیم، سرسره ی ایمان هم در همین معبد است که در حقیقت باید اعتراف کنیم که از ترسناک ترین سرسره های پارک آبی هم هست.

اما داستان این سرسره چیست و چگونه باید سوار شویم؟

علاقمندان به سرسره سواری از بالاترین نقطه به صورت عمودی به پایین پرتاب می شوند و وارد تونلی تنگ و تاریک شده و پس از عبورِ مسیری وارد استخر می شوند، بخش وارد شدن عمودی به داخل تونلی تنگ ترسناک ترین قسمت ماجراست و در تمام طول این سرسره شک و تردید داریم که آیا از سوراخی به این باریکی و با شتاب زیاد عبور خواهیم کرد یا نه؟

دلیل نام گذاری سرسره ی ایمان چیست؟

نام سرسره ی ایمان برگرفته از آزمونی ایست که فردی که سوار بر سرسره می شود باید در آن موفق شود، به صورت نمادین طراحی این سرسره اشاره به ایمان، استقامت و شجاعت فرد بازیکن دارد

سرسره ترن آبی | Water Coasters

ترن های هوایی همیشه از هولناک ترین وسایل بازی پارک و شهربازی ها بوده اند؛ سوار شدن بر سورتمه و قطارهایی کوچک که مسافرانشان را بدون این که هیچ اختیاری از خود داشته باشند در میان زمین و هوا معلق و بالا و پایین می برند تجربه ی ترسناکی است.

ترن آبی پارک آتلانتیس هم برگرفته از همین ترن یا رولر کوستر ها است. بازیکنان در این قسمت باید سوار بر تیوپ های یک یا دو نفره شوند و بدون هیچ اختیاری در میان زمین و هوا معلق شده و از تونل های رو باز و سربسته این طرف و آن طرف بروند. این سرسره آن قدر بالا و در میان آسمان ساخته شده که دور تا دورش را با توری هایی محفوظ کرده اند تا بازی کنان کنجکاو و بازی گوش به پایین پرتاب نشوند.

می توانید بدون تیوپ هم از این سرسره استفاده کنید اما این کار باعث می شود تا سرعتتان تا میزان زیادی کاهش پیدا کند و هیجان بازی  از بین برود. در این حالت سرعت آن قدر کم می شود که در برخی نواحی امکان دارد کاملا متوقف شوید.

سرسره حمله کوسه | Shark Attack

بدون شک سرسره ی حمله کوسه از منحصر به فرد و خاص ترین سرسره هایی است که تا به حال دیده اید. در ابتدا همه چیز معمولی ایست، بازی کنان سوار بر تیوپ های یک و یا دو نفرشان شده و حرکت می کنند اما پس از طی مسیری کوتاه وارد تونلی تاریک می شوند، تا اینجا هم اتفاق خاصی رخ نداده و همه چیز عادی است، اما ناگهان همه جا روشن می شود، انگار وارد اقیانوس شدیم، انواع و اقسام ماهی ها از کنارمان عبور می کنند اما دقیق تر که نگاه می کنیم کوسه هایی را می بینیم که به قصد حمله به ما از دور به سمتمان می آیند…

ترس و وحشت و دیدن کوسه ها از فاصله ای به این نزدیکی وصف نشدنی است، اما پیش از این که کوسه ها برسند از تونل خارج شده و سرسره به پایان می رسد.

داستان از این قرار بود که تونل این سرسره کاملا شیشه ایست و از میان آکواریومی پر از ماهی می گذرد و مسافران در حین سرسره سواری می توانند ماهی های گوناگون از جمله کوسه را از نزدیک ببینند.

 

بخش های مختلف پارک آبی

 

سرسره های پارک آبی

سرسره پرش با ایمان

LEAP OF FAITH

آیا شما به اندازه کافی شجاع هستید تا با سرسره پرش با ایمان بجنگید؟ ساختمان این سرسره بر اساس معبد قوم مایا ها یکی از معروفترین معبد های جهان است، ساختمان اصلی این معبد در مکزیک متعلق به مشهورترین قوم سرخپوست می باشد.
سرسره پرش با ایمان، سرسره ای است که میخواهد باور نکردنی ترین پرش از یک سرسره را تجربه کنید، تجربه سرعت، جرات و ارتفاع را یکجا باهم داشته باشید، این ابر سرسره از ارتفاعی به اندازه یک ساختمان 9 طبقه و عمودی شما را مانند یک قطره کمتر از چند ثانیه به پایین رها می کند و هیجان آنجا بیشتر می شود که شما وارد یک لوله شیشه ای شفاف می شوید، لوله ای در یک استخر و استخری پر از کوسه های خطرناک، اینجاست که آدرنالین خون شما خیلی بالا میرود.

سرسره آکوکندا

aquaconda

این مار دریایی غول پیکر شما و دوستان شما را در یک سواری وحشی از طریق تونل های تاریک و پیچ خورده، به بزرگترین لوله شیشه ای در جهان می رساند.
ترس و هیجان بی حد و حصر در انتظار شماست، این مار وحشی طویل ترین سرسره آبی جهان است.

سرسره زوم رنگو

Zoomerango

خود را بر زوم رنگو پیروز کنید. این سرسره آبی احساس تجربه شاقول بزرگ و ترکیبی با بالا رفتن عمودی و احساس هیجان انگیز بی وزنی به شما می دهد.
این سرسره از نوع سرسره های U شکل است و در مسیر با تویوپ ها شما به صورت عمودی بالا خواهید رفت!

سرسره انتقام خدای دریا

Poseidon’s Revenge

قدم به چالش یا سرسره خشمگین خدای دریا بگذارید. وقتی که پا به کپسول میگذارید صبر کنید تا آدرنالین خودنتان را ببینید.
بر خشم خدای دریا غلبه کنید، دست به سینه شوید، ترس در صورتتان موج خواهد زد، منتظر باشید تا کفه کپسول باز شده و سقوط کنید. وقتی کمتر از چند ثانیه با سرعتی عجیب به پایین و داخل استخر رسیدید، آدرنالین خون شما بالا رفته و شما را ذوق زده خواهید شد.

سرسره رقابت

Slitherine

این سرسره به سرسره رقابتی معروف است. بنای این سرسره همان بنای سرسره پرش با ایمان است. این سرسره با دو لاین جدا از هم از بالای ساختمان به استخر پایین ساختمان منتهی می شود، و با نفر مقابل رقابت میکنید. در انتهای سرسره دو مانیتور بزرگ برنده را اعلام میکند.

سرسره حمله کوسه

Shark Attack

سرسره حمله کوسه یکی از نادرترین سرسره های آبی دنیاست.
با تویپ ها به صورت تکی یا دو نفره روی سرسره شروع به حرکت می کنید و سپس وارد تونل تاریک شده و بصورت خیلی جالبی وارد یک آکواریوم عظیم میشوید.س
غوطه ور در یک لوله شیشه ای شفاف به ارامی حرکت میکنید تلالو زیبای نور استخر اکواریومی بسیار زیباست و شما را به وجد می آورد.
زیر آب اقیانوس بسیار دیدنی است، ماهی ها و کوسه های اطراف شما در حرکت هستند، ممکن است کوسه ها به شما حمله کنند ولی نگران نباشید و لذت ببرید.

سرسره ترن آبی

Water Coasters

ترن هوایی پارک آبی آتلانتیس یک سرسره وحشیانه است که آب را در با فناوری های جدید به بالا هدایت می کنید، این سرسره شبیه ترن هوایی شهر بازی یا بیشتر شبیه سورتمه است و بسیار هیجان انگیز، جذاب، دوست داشتنی، ترسناک و چیزی است که از یاد شما نخواهد رفت.
روی تیوپ های یک یا دو نفره سوار شوید و با پمپاژ آب بالا بروید، در سرازیری ها و لوله های تاریک و زیبا سر بخورید و از این ترن هوایی لذت ببرید.

رودخانه سواری

در پارک آبی اکواونچر گردش کنید و از طریق آبراهه ها در سراسر پارک ماجراجویی کنید. پس یک تویوب بردارید و از سفرتان لذت ببرید.

رودخانه رپیدز

The Rapids

رپیدز یک رودخانه 1.6 کیلومتری می باشد. و در هر لحظه آن پر از ماجراجویی های لذت بخش و هیجان انگیز است.

سیل رود

The Torrent

اگر شما دنبال یک تفریح سرگرم کننده هستید، از تورنت بازدید کنید، یک مولد موج که قادر به ایجاد موج هایی بیش از یک متر می باشد.

استخر ورودی صفر

Zero Entry Pools

بعد از سواری در رودخانه های بزرگ حالا به استخر ورودی صفر پا بگذارید، ورودی صفر به این معنی هست که ورودی استخر از سطح کم شروع شده و به تدریج عمیق میشود همانند اقیانوس ها.

ساحل اکواونچر

اکواونچر تنها پارک آبی در دبی که دارای ساحل اختصاصی میباشد.

ساحل رهایی از خود

Make Your Escape

از کار خلاص شوید، و در بیش از 700 متر شن ساحلی واقعی رها شوید ساحل اکواونچر یک نقطه ایده ال برای استراحت وآرامش شماست

ساحل استراحت و تمدد اعصاب

Rest And Relaxation

در حالی که بچه ها سرگرم بازی هستند، از این فرصت برای قدم زدن در امتداد ساحل استفاده کنید و از محیط آرام لذت ببرید.

ساحل نپتون

Neptune ’s Retreat

در طول روز در پارک آبی اکواونچر در ساحل زیبا و بی نظیر نپتون رها شوید و از آن لذت ببرید. این ساحل در میان مناظر سرسبز استوایی قرار دارد. این منطقه ساحلی امکانات و خدمات خیمه ساحلی در تمام طول را به مهمانان میدهد. برای رزور این ساحل می توانید از طریق شماره +97144261169 و ایمیل Aquaventure@atlantisthepalm.com اقدام نمایید.

اسپلشرز منطقه بازی کودکان

اسپلشرز یک منطقه ویژه برای کسانی که به پارک آبی آکواونچر می آیند، کودکان میتوانند از سرسره های روباز و سربسته هنگامی که والدین ها آنها در حال استفاده از دیگر تفریحات هستند، لذت ببرند. این منطقه پر از تفریحات آبی اعم از پل های معلق و سرسره های آبی برای ماجراجویی است.

سرسره های لیز

Super Slippery Slides

برای بچه ها طیف گسترده ای از وسایل آماده شده است تا از آنها لذت ببرند

سطل بزرگ آب بازی شلپ شلوپ

Big Bucket Of Splash

بچه ها خودتان را برای یک دوش عظیم آماده کنید، دو سطل بزرگ 1000 لیتر آب را از بالا به پایین میریزند .

سازه صعود خنک

Cool Climbing Frames

فرزندان شما به این سازه صعود میکنند و در آنجا سراسر بازی های هیجان انگیز است.

رستوران های پارک آبی

اکواونچر با داشتن 16 رستوران و دکه های مختلف، طیف وسیعی از انواع غذا ها نظیر فست فود، منو های کبابی، غذا های کره ای، تایلندی انواع نوشیندهای سرد و آب میوه های تاره را ارائه میدهد.

باراکوداز

Barracudas

بعد از کشف بازی های فراوان در اکواونچر حالا خستگی بگیرید. به باراکوداز بروید و از همبرگر های خوشمزه TBJ بخورید. ضیافت فلافل و شارما در شافل و پیتزای لهستانی را از دست ندهید. نودل چینی آسیای مرکزی، مرغ سرخ شده روستر 66 و گزینه های زیادی در باراکوداز منتظر شماست.

اسنپر

Snappers

وقتی که شما نیاز به یک استراحت بعد از کلی هیجان دارید، برای تازه کردن نفس به اسنپر بروید، انواع نوشیدنی ها، قهوه و چای، کیک و شیرینی برای تمامی مهمانان اکواونچر آماده است. اگر گرمتان شد و خواستید خنک شوید گزینه های یخی نیز وجود دارد.

بستنی تالاب

Lagoons

میخواهید چیزی شما را خنک کند ؟ بستنی یخی، میلک شیک یا دیگر نوشیدنی های خنک پس به بستنی تالاب بروید

امواج

Waves

آرامش همراه با هات داگ، شاورما، ساندویچ و نوشیدنی های سرد در محیط آرام در فضای باز رستوران امواج

کیوسکها

Kiosks

از گرما احساس پختن میکنید؟ همیشه در نزدیکی شما در اکواونچر یک کیوسک وجود دارد که از انواع تنقلات مانند پاپ کورن، کره بستی و بستنی سرو می کند. برای گزینه های سالم تر به ساحل اکواونچر بروید، در آنجا نیز خلوط خوشمزه، نارگیل تازه، آناناس و هندوانه موجود است.

فروشگاه های پارک آبی

در پارک آبی آتلانتیس برای افرادی که نیاز به خرید لباس و یا وسایل تفریح در کنار ساحل را دارند هم فروشگاه هایی می باشد تا وسایلی از جمله، لباس ورزشی، مایو، کلاه آفتاب گیر، لباس های غواصی، کرم ضد آفتاب، حوله و … را به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

قوانین وب سایت

1 ) افرادی که قدشان بالاتر از ۱.۲ متر باشد بزرگسال و افراد کوتاه تر کودک محسوب می شوند.
2 ) بازدیدکنندگان باید در تمامی مراحل کارت عکس داری که در هنگام ورود به پارک به آن ها داده می شود را نزد خود نگه دارند.
3 ) بلیت قابل استرداد نمی باشد.

شرایط

آدرس :  جزیره پالم جمیرا , پارک آبی آتلانتیس.
زمان برگزاری :  همه روزه
مدت زمان :  ساعت ۱۹
زمان شروع :  ساعت ۱۰
ترانسفر :  دارد
چاپ بلیط :  قابل قبول می باشد
اعلام کنسلی :  تا 72 ساعت قبل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *