موزه آیا دبی

آیا یونیورس دبی AYA Universe؛ دنیای صدا و نور فراگیر

موزه آیا دبی
برای خرید
انتخاب کنید
مشاوره رایگان و گارانتی قیمت، برای ارتباط در واتساپ کلیک کنید

اطلاعات

آدرس : دبی، وافی مال
نزدیکترین مترو : Dubai Healthcare
زمان برگزاری : همه روزه از ساعت ۱۰ صبح
زمان شروع : تا ساعت ۲۲
مدت زمان : ۲ ساعت

قوانین

 • ورود خوراکی و نوشیدنی به داخل مجموعه ممنوع می باشد.
 • آخرین ساعت پذیرش بلیط یک ساعت قبل از پایان کار مجموعه می باشد.

توضیحات

همه چیز درباره موزه آیا دبی؛ سفر به آیا یونیورس دبی (AYA Universe)

احتمالا همه ما فیلم آواتار 2023 را دیده ایم. فیلمی که بسیاری از ما جلوه های ویژه آن را تحسین کرده و برای لحظه ای هم که شده دوست داشتیم در دنیای آواتارها یعنی پاندورا باشیم، روی سبزه ها در جنگل شگفت انگیز آن قدم بزنیم و درخت ایوا را نوازش کنیم.
پارک فناوری آیا یونیورس (AYA Universe) این امکان را به ما داده است!

موزه آیا یکی از جاذبه های خلاقانه در قلب دبی است که بازدیدکنندگان را به تماشای جهانی رویایی دعوت می کند. گویی که به سیاره ای دیگر سفر کرده اید.

دروازه ای که ما را با زیبایی های کیهانی و اسرار آمیز ارتباط می دهد و تجربه ای شگفت انگیز از سفر به یک کیهان ناشناخته را در 12 منطقه جالب در اختیار ما قرار می دهد.

این مجموعه تفریحی که با تکنولوژی بالایی ساخته شده است مقصد بسیار خوبی برای گردشگرانی است که به تجربیات عجیب و انتزاعی علاقه دارند.

زیرا وقتی در این مکان قرار می گیرید حس می کنید جرئی از آن شده اید و گویی شما یکی از مردمان این سیاره ناشناخته هستید.

اگر بلاگر هستید و یا علاقه مند به عکاسی در فضایی عجیب و خاص هستید، این مکان بهترین جا برای شماست و قرار است علاوه بر تجربه دنیایی جدید و عجیب، عکس هایی با نورپردازی های خاص نیز داشته باشید.

اینجا از آن مکان هایی است که بریم دبی پیشنهاد می کند حتما ببینید!

پارک فناوری آیا یا آیا یونیورس (AYA Universe) پناهگاهی است که در آن سوی ستارگان پنهان شده است.
خیلی ها به این مکان موزه می گویند و خیلی ها پارک سرگرمی و یا پارک نور و صدا. اما آیا یونیورس (AYA Universe) همانطور که از نامگذاری آن پیداست، جهانی دیگر است، جهانی مجازی و دور که تجربه سفر به آن بیش از اندازه لذتبخش، عجیب و رویایی است.

شهر دبی همواره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان است و فهرستی از جاذبه‌ها، فعالیت‌ها و تجربیات جدید، هیجان‌انگیز و بی‌نظیر را در اختیار گردشگران قرار می دهد.
این شهر هیچ گاه نمی تواند شما را خسته کند!
در شهر زیبای دبی، مکان های دیدنی، تجربیات متفاوت و کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.
یکی از این تفریحات دبی که به تازگی افتتاح شده، آیا یونیورس (AYA Universe) است.
پارک نور و صدای آیا (AYA) اولین پارک تفریحی همه جانبه و تجربی امارات است که در شهر توریستی دبی واقع شده است.
با بریم دبی همراه باشید تا با هم همه ی بخش های موزه آیا را بررسی کنیم!

درباره آیا یونیورس (AYA Universe)

یک پارک فناوری بی نظیر و اعجاب انگیز است و تجربه یک سرگرمی همه جانبه را در 12 منطقه ی طراحی شده اش برای افراد در هر سنی فراهم می کند. شما می توانید به کهکشان ها و ستارگان سفر کنید و چند ساعتی را در دنیایی که تلفیقی از رویا و واقعیت است، سپری کنید.

این مکان زیبا در دسامبر 2022 توسط شرکت هایپر اسپیس (که سرگرمی های مرتبط به آینده و پارک های فیزیکی را برای دنیای دیجیتال تولید می کند) راه اندازی و افتتاح شد.
در آیا یونیورس سعی شده با تلفیق فناوری های پیشرفته،هنر و طراحی های زیبا، با ابزاری همچون نور و صدا تجربه حسی بی نظیری به بازدیدکنندگان انتقال داده شود.
AYA بازدیدکنندگان جسور را دعوت می کند تا وارد دنیای وسیعی از تجربیات پر جنب و جوش و تعاملی شوند که در 12 منطقه متمایز پخش شده است که هر کدام موضوع و عناصر تعاملی خاص خود را دارند.

این تجربیات به شما این امکان را می‌دهد که در رصدخانه‌هایی با میلیون‌ها ستاره، باغ‌هایی از نور و شکوفه، رودخانه‌ای از رنگ که طوفان‌ها و استخرها را ایجاد می‌کند، بازی کنید و رویاپردازی کنید. هر قدمی که در آیا AYA برمی‌دارید تجربه‌ای خارج از این دنیا را به شما می‌دهد.

هدف آیا یونیورس این است که تجربه متحول کننده ای از سفر به سرزمینی دور را به شما هدیه دهد و به روش هایی که قبلا هرگز انجام نداده اید با فناوری تعامل کنید.

در میان ستاره ها و حتی فراتر از آن سفر کنید!
در اینجا هر آنچه که باید در مورد AYA Universe Dubai بدانید، شرح داده شده است.

معرفی بخش به بخش موزه آیا (AYA)
با ورود به جهان آیا، تمام فناوری های جدید به گونه ای خلاقانه با استفاده از نور، صدا و حرکت به تحریک حواس و درگیر کردن ذهن شما می پردازند و با نمایشی زیبا یک تجربه واقعا همه جانبه را برای شما ایجاد می کنند.

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های موزه آیا، استفاده از فناری صوتی پیشرفته برای ایجاد یک تجربه صوتی کاملاً فراگیر است.
این سیستم صوتی شما را به دنیای کاملاً جدیدی از صدا و موسیقی منتقل می کند.

آیا یونیورس دارای 12 منطقه خارج از این جهان است که در آن می توانید باغ های درخشان را کشف کنید، کهکشان ها را فرماندهی کنید و با نورها برقصید.

کیهان با برهمکنش با پرتوهای نور ایجاد می شود. کسانی که با این نمایش 13 دقیقه ای ارتباط برقرار می کنند، با یک نمایش نوری که شامل پنج فصل مجزا و یک بازی فضایی تعاملی است، پذیرفته می شوند.

 

1- آرورا یا همان شفق قطبی(AURORA)

در این اتاق تقریبا 21 مترمربعی که آثار هنری تعاملی جهت تحریک حواس طراحی شده است با کنترل حرکت، غوطه ور می شوند و یک تجربه تعاملی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.
در این منطقه از ایا یونیورس استخرها یا همکه از غبار کیهانی ساخته شده و آن سوی ستارگان را انعکاس می دهند وجود دارد که با استفاده از امواج نور که در سراسر این زون جاری است و همچنین رنگین کمانی از رنگ های در حال رقص، پیش نمایشی از آنچه در آینده خواهد آمد را در معرض دید و تجربه ی بازدیدکنندگان قرار می دهند.

 

2- سورس یا همان منبع انرژی (THE SOURCE)

اولین تجربه شما در ایا یونیورس، در این منطقه که 302 متر مربع مساحت دارد، اتفاق می افتد. در این زون یک اتاق عرفانی وجود دارد که از حوضچه های دیجیتال و یک گنبد واکنشی لمسی شعله ور تشکیل شده که با حواس انسان هماهنگ می شود، و با لمس هریک طرح های اطراف جان تازه ای به منطقه می بخشند. این نمایش شش دقیقه‌ای با استخرهای LED واکنش‌پذیر، بازدیدکنندگان را توسط جدیدترین فناوری واکنش‌گر لمسی به یک جهان زیبا منتقل می‌کند.

3- هارمونی (HARMONIA)

 

این بخش با یک نمایشگر نور رباتیک و آینه های بسیار که گویی در منطقه ای نامتناهی و بدون مرز قرارگرفته باشید، نمایشی زیبا با رقص و بازی نور برای شما اجرا می شود.

4- فلورا (FLORA)

اینجا جایی شبیه به پاندورا است و درختی شبیه به درخت ایوا با همان شکوه و زیبایی خیره کننده اش در وسط این بخش قرار دارد.
در این باغ بیولومنسانس، موجوداتی که توسط نور ایجاد شده اند به حرکت بازدیدکنندگان پاسخ می دهند و به آن واکنش نشان می دهند. این نمایش 9 دقیقه ای بینندگان را در واحه ای هوشمند از همه موجودات زنده با استفاده از فناوری تشخیص حضور غرق می کند.

5- استخر (THE POOL)

شما با ورود به این منطقه، قدم در ابتدای راه رودخانه ی اکتشافی در منطقه گذاشته اید که توسط پل های معلق به شما نمایش داده می شود. در ادامه قرار است یک تجربه جدید داشته باشید که با یک گرداب بی‌نهایت شروع می‌شود. این گرداب حواس کسانی را که پا به محدوده آن می گذارند اسیر کرده و تجربه بی نظیری را به شما خواهد داد.

6- رودخانه (THE RIVER)

هر قدمی که در این منطقه ی حدوداً 185 متر مربعی برمی دارید، طوفان ها و حوضچه هایی از رنگ و نور ایجاد می شود.
این منطقه توسط رودخانه ای که جنب و جوش دارد، و با صفحه نمایش های LED و حسگرهای تشخیص که حرکات افراد داخل را تشخیص می دهد، زنده می شود.
یعنی حسگرهای به کار برده شده در اینجا با هر لمسی توسط نور و رنگ سعی در ایجا شکلی متناسب با فضایی که در آن قرار گرفته اید دارند و مانند زمانی که سطح آب را لمس می کنید حرکات بالا و پایین ایجاد می شود.

7- آبشارها (THE FALLS)

در پایان منطقه رودخانه ای آبشاری را می بینید و لمس می کنید که قوانین گرانش را زیر سوال برده و برخلاف جاذبه زمین این آبشار به سمت بالا یعنی رو به آسمان حرکت می کند.

8- ماه (LUNA)

وارد منطقه لونا شوید تا فراتر از ستارگان سفر کنید. تصویر زیر به روشنی زیبایی این منطقه جادویی و اینستاگرامی را توضیح می دهد.

9- مد (TIDES)

در اینجا یک نمایش هشت دقیقه ای خواهید دید که نقطه کانونی این اجرا از چهار فصل داستان سرایی مجزا تشکیل شده است، یک اتاق آینه ای بی نهایت است که با توتِم های مجهز به LED و یک یکپارچه تعاملی تزئین شده است.
توتِم ها در اصل اجسامی نمادین هستند که به صورت عمودی نصب شده و در اقوام بومی بیشتر قاره‌ها کاربردهای آیینی دارند. توتِم، یادمانی از نیاکان یک ایل یا طایفه است و افراد طایفه اعتقاد دارند توتِم دارای نیرویی برای حمایت و حفاظت از طایفه است.
با این توضیح شما وارد منطقه مقدس ارواح محافظ و نیروی حامی و نگهدارنده جهان آیا (AYA Universe) شده اید.

 

 

10- طوفان (CELESTI)

رویدادهای آسمانی در این منطقه کاملاً غوطه ور که تصویر نقشه برداری شده از کیهان را نشان می دهد، با تعامل با پرتوهای نور آغاز می شود. کسانی که با این نمایش 13 دقیقه ای ارتباط برقرار می کنند، با یک نمایش نوری که شامل پنج فصل مجزا و یک بازی فضایی تعاملی است، پذیرفته می شوند.

11- خانه موجودات اثیری (OUTLAND)

این منطقه در 3 بخش برای معرفی و تجربه رویارویی با شخصیت ها و آواتارهای جدید در موزه آیا طراحی شده است. در راهروی تخیل حرکت و حضور شما، موجودات جدیدی را از این دنیای جدید و جذاب فرا می خواند. شما می توانید به لطف فناوری های به کار برده شده در این منطقه، در کنار آواتارهای این دامنه ناشناخته برقصید.

12- رانش (DRIFT)

این منطقه از آیا یونیورس دارای مساحتی در حدود 185 مترمربع است، به شما اجازه می دهد تا به مرکز پارک فناوری آیا سفر کنید. این منطقه جایی است برای کاوش هر آن چیزی که تا به حال تجربه نکرده اید و فقط در فیلم ها شاهد آن بودید. برای مثال می توانید بر روی یک تپه سرسبز که به آرامی در زمان همراه با موسیقی می لرزد، دراز بکشید و این حالت باعث می شود که احساس بی وزنی کنید. زیرا همزمان با این لرزش ها و صدای موسیقی، یک تصویر پانوراما شما را به یک محیط جدید و آرام می برد.

امکانات پارک فناوری آیا یونیورس (AYA Universe)

⦁ رستوران :
انواع غذاهای بین المللی از جمله طعم های آسیایی، خاورمیانه، و غربی در این پارک وجود دارد.
⦁ پارکینگ
⦁ دسترسی به ویلچر و کالسکه
⦁ سرویس بهداشتی
⦁ وای فای رایگان
⦁ نمازخانه
⦁ فروشگاه خرده فروشی آیا (AYA) :
سوغاتی ها و هدایایی مانند لباس، لوازم جانبی و سایر چیزهایی که برای یادآوری بازدید شما و بردن به خانه ایده آل هستند، در این فروشگاه موجود است. فروشگاه AYA چیزی برای همه دارد، چه به دنبال یک هدیه برای یکی از عزیزان خود باشید و چه به دنبال یک هدیه خاص برای خود باشید.

نحوه دسترسی به پارک نور و صدای آیا یونیورس (AYA Universe)
آیا (AYAH) در طبقه اول وافی سیتی مال دبی (Wafi City Mall) در بالای آسانسورهای آتریوم بزرگ واقع شده است. وافی مال در منطقه “ام حریر” در جاده “عود متا” قرار دارد و با استفاده از تاکسی ویا ماشین شخصی یا رنت شده خود از هر نقطه شهر به راحتی قابل دسترسی است.
همچنین شما به راحتی می توانید سوار بر متروی خط سبز دبی شده و در ایستگاه Dubai Healthcare از قطار پیاده شده و سپس با ۱۰ دقیقه پیاده روی به وافی مال برسید.

ساعات کاری در آیا یونیورس (AYA Universe)

⦁ دوشنبه تا جمعه 10:00 صبح تا 10:00 شب
⦁ شنبه و یکشنبه 10:00 صبح تا 12:00 صبح

نحوه خرید بلیط موزه آیا یونیورس و قیمت آن

 

شما می توانید با انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر خود بلیط AYA را به راحتی به صورت آنلاین از بریم دبیخریداری کنید.
قیمت بلیط برای بزرگسالان در ابتدای صفحه ذکر شده است.
هزینه بلیط برای کودکان زیر 3 سال رایگان است.

نکات مهم قبل از بازدید از پارک فناوری آیا یونیورس (AYA Universe)

⦁ یک نقشه و راهنما برای بازدیدکنندگان طراحی شده که شبیه یک پاسپورت است. در هنگام ورود آن را بردارید تا به شما در برنامه ریزی و راهنمایی بهتر کمک کند.
⦁ تجربه این تفریح برای کسانی که به نور چشمک زن، صداهای بلند و فضاهای تاریک حساس هستند مناسب نیست.
⦁ ورود برای افراد معلول رایگان است.
⦁ عکاسی با فلش، ورود غذا و نوشیدنی به جز آب آشامیدنی مهر و موم شده مجاز نیست و ممنوع می باشد.

سوالات متداول

⦁ بازدید از این پارک فناوری با راهنما است یا به تنهایی نیز امکان پذیر است؟

⦁ برای داشتن تجربه ای خارج از این دنیا، وجود راهنما الزامی است. به همین دلیل در طول بازدید شما، تیم AYA برای پاسخگویی به سوالات شما در دسترس خواهد بود. با این وجود، شما می توانید به تنهایی در پارک نیز گردش و بازدید کنید.

⦁ محدودیت زمانی برای بازدید و گذراندن زمان در موزه آیا یونیورس چقدر است؟

⦁ ساعات توصیه شده برای بازدید از این پارک 2 ساعت می باشد. با این حال، اگر می خواهید چند ساعت بیشتر بمانید، مانعی ندارد.

⦁ افراد مبتلا به حساسیت به نور و یا صرع می توانند از موزه آیا یونیورس بازدید کنند؟

⦁ این پارک ممکن است برای افرادی که به این شرایط حساس هستند یا سابقه صرع و حساسیت به نور دارند مناسب نباشد.
زیرا این مکان دارای جلوه های نورانی همراه با فلاش های ناگهانی و ادامه دار است.

 

 

 

امتیاز دهید!
کل: 3 میانگین: 5

سوالات متدوال

آیا در طبقه اول در سالن اصلی مرکز خرید وافی واقع شده است.

می‌توانید از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 10:00 صبح تا 10:00 شب و در جمعه از ساعت 10:00 صبح تا 12:00 شب آیا را بازدید کنید. آخرین ورود یک ساعت قبل از بسته شدن پذیرفته می‌شود، لطفاً به مدت زمان خود دقت کنید.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به آیا در مرکز خرید وافی ایستگاه خط سبز Dubai Healthcare است.

۲ پاسخ به “موزه آیا دبی”

 1. Zahra گفت:

  این موزه رو واقعااا پیشنهاد میکنم خصوصا اگر به موزه های مدرن علاقه دارید… ترکیبی از رنگ و موسیقی… برای عکاسی عالیه …
  من کلی تفریحات از بریم دبی خریدم و واقعا راضی بودم
  اختلاف قیمت خاصی با اصل بلیط نداشت…

 2. حسن گفت:

  سلام ، این جا رو به پیشنهاد خود بریم دبی گرفتیم ، واقعا تجربه عالی بود ، حتما پیشنهاد میکنم بروید .
  فقط روز های تعطیل (شنبه و یکشنبه) نباشه خیلی بهتر و خلوت تره
  با تشکر از تیم بریم دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

namad samandehi